top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıjenerik Ambalaj

Kraft Kutu Nedir.? Kraft Kutu Nasıl Üretilir.?

Kraft kutu, kraft kağıdı adı verilen güçlü ve dayanıklı bir tür kağıt kullanılarak üretilen bir tür mukavva kutudur. Bu kutular, daha çok nakliye ve taşıma işlemleri için tercih edilir, çünkü kraft kağıdı mukavvaya kıyasla daha dayanıklıdır.

Kraft kutuların üretimi, öncelikle kraft kağıdının özel makinelerde dalgalandırılmasıyla başlar. Bu işlem, kağıdın daha güçlü ve dayanıklı hale gelmesini sağlar. Daha sonra, dalgalandırılmış kraft kağıdı kesilir ve özel bir yapıştırıcı ile birleştirilerek mukavva levhaları oluşturulur.

Mukavva levhalar daha sonra özel makinelere yerleştirilerek, önceden belirlenmiş ölçü ve şekillerde kesilir ve katlanır. Yapıştırıcı kullanılarak kutunun şekli oluşturulur ve kutunun üst kısmı kapatılır. Kutunun tasarımına ve amaçlandığı ürüne bağlı olarak, üzerine baskı yapılabilir veya özel aksesuarlar eklenerek kişiselleştirilebilir.

Son olarak, kutular kalite kontrolünden geçirilerek paketlenir ve sevkiyata hazırlanır. Kraft kutular, çeşitli endüstrilerde kullanılmak üzere çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilebilir.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page